top of page

Kappa Omega Chapter Bloodline

1966

Larry E. Jack, Sr.

Robert F. Carter

Willie Malloy

1967 (9/16/1967)

Charles Diggs

1971

James C. Batte

Glenn Williams (Omega Chapter)

1974

Earl C. Anderson (Omega Chapter)

Sam Coles (Omega Chapter)

1974

Charles Smith (Omega Chapter)

Quadrant 3 | (1974)

Ray Powell

Terrel D. Parris

Dwight Williams

Lone Dog | (1975)

Edward T. Love (Omega Chapter)

Eleventh Heaven | (1976) | *Kappa Omega/Eta Kappa Charter Line*

Dexter "Tree Stump" Davis

George "Man Of Steel" Simpkins

Brian " Atlas" Perry

Jeff "Funky Bushman" Pinkney

Al "Spiderman" Spivey

Curtis "Slugo" Pettaway

Keith "Bucky Beaver" Grear

Warren "Flying Nun" Enoch

Nathan "Peter Pan" Waters

Glenn "Emperor Of Laughter" Turner

Hasting "Mandingo" Coach

The Ubiquitous Four | (1977)

Ronald R. Allen

Calvin Kirkland

Richard Dread

James E. Jackson Jr.

The Bloody Three | (1978)

Butch Houston

William Slofer

John Covington

Troublesome 10 | (1979) | *Kappa Omega/Xi Lambda Charter Line*

Guy Glimp

George Wise

Robert James

Trent Roach

Don Harris

Ray King

Keith White (Omega Chapter)

Mike Goodman

Melvin Littles

Kamikaze  4 | (1979)

Jesse L. Burnett

James Thomas (Omega Chapter)

Charley Brown

Douglass Watson

1980 (4/8/1980)

Horace Cameron

Calvin Gilchrest

Gilbert D. Brown

Howard Stewart (Omega Chapter)

Leroy Galloway

John Allen

The Mean Sixteen | (1983)

Geoff "O'Dy" Maduka

Kengethe Gitu

Kerry Kirkland

William Way

Larry E. Coslow (Omega Chapter)

Jerome Daniels

Ollie Arrington

Reggie Long

Smittie Harvey

Leonard L. House

John Sheppard

Rodney Hood

Ed Boston

Spencer Hampton (Omega Chapter)

Louis Carter (Omega Chapter)

Frank C. Spells

The Nasty Nine | (1984)

Robert A. "Bob" Brown Sr.

Johnny Simms

Stanley H. Mitchell

Charles C. "Kirk" Smallwood

Leonard L. Jackson

Lance D. Freeman

Chris Booth

Jesse Butler

Vince J. Hill

Soldiers Of Fortune | (06/07/1986)

Trent Hargrove

Carl E. Milton

Donald C. Carter (Omega Chapter)

Sylvester "Casey" Jones

Stephon Jordan

Mark A. Kinnaird

William E. Pace

Wayne A. Thompson Jr.

Ron P. Kinnaird

Infinite Eleven | (07/17/1993)

Mack White

John F. Frye Jr.

Christopher D. Gibbs

Willie R. "Randy" Christie

Mike W. Miles

Ronald M. Martin

Stephen L. Powell

Garth Smallwood

Darryl Bullock

Lyndon Kirkland

Cedric Howard

1994

Jibri Bond

Eric Pratt

1996

Nathan Gadsden

Jean-Pierre Welch

Seven Sons Of Sacrifice | (1998) | *Kappa Omega/Epsilon Pi*

Mack A. Garvin Jr. "Grasshopper" - Kappa Omega

Ade Feque " Sadam" - Epsilon Pi

William Thurman "Big Willie" - Epsilon Pi

Joseph Rhyanes - Epsilon Pi

Darius " Secret Squirrel" Gilbert - Epsilon Pi

Emanuel "Freak Dog" Gilbert - Epsilon Pi

Lavon Laflore "Lazerous" - Kappa Omega

1999

James E. Ellison

Howard L. Sheppard

Nate Robinson

Kevin L. Washington

The Frightful Four | (2000)

Garfield L. Jackson Sr.

Forrest H. "Butch" Hunter

Mitchell Z. Lee

William E. Farmer

The Gruesome Twosome | (2002)

Jamison Mclaughlin

Rashad Elby

Three Seeds Of The Future

Nyemah Wissah

Paul Franklin

Barndon Truesdale

3 Sons Of Utopia | (Spring 2012)

Javan Edwards

Tarik Richardson

Javon Watts

Immersed 7 | (Fall 2012)

James Randolph

Mark Walker

Lonnie Devan

Marvin Wingfield

Anthony Steele

Lawrence Houston

Jeff Kirkland

7Th Round Knockout KQ | (Fall 2013)

Eugene Spells

Mark Kearse

Marlon Olivier

Leon Wilkerson

Mitch Bailey

Ibn Timmons

Andrew Goodwin

Six Bodies Seven Souls | (Fall 2013)

John Lay

Kelly Hutchins II

Roxell Howard

George Perry

Walter Nall

Chimaeze Okoli

Unconquerable Duo | (Fall 2014)

Khaleel Mcfadden

Clovis Gallon

​​6 Sons Of Aspiration | (Fall 2015)

​Keith Smith Jr.

Robert "Stretch" Jackson

​Aaron Walker

​Pat Mclamb

Josh Anthony qka "Pretty Tony"

Keenan White Jr.

Eight Sons Of KhaQs | (Spring 2017)

Isiah Jesus Deguzman

Christopher Dominick Black

Derrick Donnell Durham

Brandon Christmas-Lindsey

Alpachino Carlito Howard Wright

Alexavier Colon

Kharif Nytell Dandy

Vernon Tyrell Hadley

Timeless Six | (Fall 2017)

Terrence Pearson

Sheldon Snell

Shakir Alexander Noah

Tio Dottin

James Johnson

James Morgan

12 Degrees Of Fortitude | (Spring 2020)

Domineak Commodore qka "Purple Reign"

Mark Evers qka "GQpher"

Travis Waters qka "RoboQop"

Derrick Brown qka "DeaQon"

James Pierce qka "ShreQ"

Ian Wingfield qka "BlanQ Man"

Jose Lacayo qka "Energy"

Aaron Hester qka "Thing 1" 

Eric Carter qka "Que Hefner"

Michael Hester qka "Thing 2" 

Brian Fiddermon qka "Bubba Gump"

Clayton Ewell qka "Lurch"

7 Sons Of Perseverance | (Spring 2021) | *Kappa Omega/Xi Lambda*

Philip J. Drayton III qka "Ωva & Ωwt"

​Rashann Henry qka "HulQ"

Justin Long-Moton qka "MemQrex"

Na'Sir Greer qka "BioniQ"

Delane B. Rouse qka "KodaQ BlaQ"

Herman Ray Jones qka "JQker"

Richard Muldrow III qka "Lurch"

2 Darq Knights Of KQ | (Fall 2021)

Vadayle Patterson qka "Juggernaut"

Daniel Newbold qka "Haze"

Undeniable Duo | 4 Apostles Of Turmoil Of KQ | (Spring 2024) | *Kappa Omega/Xi Lambda*
Jalen Wade qka "Iron Heart " 

Josiah Leonard qka "TanQ"

Joshua Robertson qka "RocQsolid"

Brian Hudson qka "JoQer"

Casper Stephens qka "BlaQ GhQst"

Billy Simpson qka "FourQ"

bottom of page